UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Strona główna  / Upadłość konsumencka

Specjalizacje

888 849 735

kancelaria@adwokatczarna.pl

ul. Targowa 3 lok. 1, 35-064 Rzeszów

Upadłość konsumencka to skuteczne narzędzie w walce z nadmiernym zadłużeniem. Niekiedy stanowi jedyną nadzieję na życie bez długów i pozbawione częstych kontaktów z przedstawicielami firm windykacyjnych. Dlatego, jeśli popadłeś w problemy finansowe i jesteś świadomy tego, że nie dasz rady spłacić swoich zobowiązań, to być może jest to dobry moment, aby ogłosić upadłość konsumencką.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość Konsumencką może ogłosić osoba fizyczna, która nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej na dzień złożenia wniosku i stała się niewypłacalna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby o ogłoszenie upadłości konsumenckiej starali się także byli przedsiębiorcy. Dłużnikiem będzie zatem osoba, która nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań pieniężnych. Najczęstszym przypadkiem jest obecnie brak pieniędzy na spłatę kredytu.

Co dzieje się po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Skutkiem zainicjowania postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być całkowite lub przynajmniej częściowe umorzenie wszelkich zaległości upadłego

W praktyce oznacza to, że dana osoba po zakończeniu postępowania posiada czystą kartę i uwalnia się spod jarzma swoich długów.

Czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej wymaga pomocy adwokata?

Wiele osób zgłaszając się do adwokata, nie jest już w stanie stwierdzić kto i w jakim zakresie prowadzi przeciwko nim egzekucję. W tej sytuacji, kiedy stos wezwań do zapłaty wydaje się nie do okiełznania, istotne jest skorzystanie z pomocy osoby, która ma wiedzę oraz doświadczenie w tego typu sprawach. To właśnie pomoc adwokata może okazać się kluczowa w tym, aby ten skomplikowany i dość długi proces przeprowadzić w możliwie najsprawniejszy sposób aby uwolnić się od spotkań z przedstawicielami firm windykacyjnych.

Adwokat Marta Czarna jest osobą, która pomoże w uporządkowaniu zgromadzonych dokumentów, przygotuje właściwy wniosek oraz przeprowadzi przez skomplikowany proces ogłaszania upadłości konsumenckiej. Pomoże także w razie jakichkolwiek wątpliwości, wysłucha i postara się wybrać dla swojego klienta najlepszą drogę.